Як відремонтувати кондиціонер

Як відремонтувати кондиціонер

Інструкція по самостійному ремонту кондиціонера або Як відремонтувати кондиціонер самостійно.

Написати цю інструкцію мене підбив традиційний для початку спеки шквал дзвінків про те, що не працює кондиціонер. Коли приїздить майстер з ремонту кондиціонерів, кондиціонер “воскресі” і виникає незручна ситуація, оскільки не можна казати, що це був ремонт кондиціонера… Ці елементарні дії господар кондиціонера міг би зробити сам.

Перше, на що треба звернути увагу — на гарантії кондиціонер чи ні. Якщо кондиціонер на гарантії — краще, якщо Ви будете спілкуватись з тим, хто несе гарантійні зобов’язання.

Якщо гарантійний термін вичерпано, то перед тим, як дзвонити в сервіс кондиціонерів, рекомендую зробити декілька елементарних дій, які можуть зекономити Ваш час і кошти.

Якщо кондиціонер не вмикається потрібно:

Зберігати спокій. Це не двигун літака і не гальма машини.

Перевірити постачання електроживлення. Дуже часто систему просто забувають ввімкнути на щитку чи в розетку. Перевірте батарейки пульта. За зиму вони могли сісти.

Якщо живлення на кондиціонер поступає, пульт працює, а при натисканні кнопки “Вмк.-Вимк.” кондиціонер не показує ознак життя, при цьому пульт відпрацьовує команди — спробуйте ввімкнути його без пульта. Під кришкою внутрішнього блоку, де стоять фільтра, у більшості кондиціонерів є кнопка включення системи без пульта в автоматичний режим. Натиснув цю кнопку можна перевірити справність зв’язку пульта з кондиціонером.

Якщо живлення на систему подається і пульт виправний — викликайте майстра з ремонту кондиціонерів.

Якщо кондиціонер не охолоджує повітря необхідно:

Вимкнути кондиціонер з розетки або на щитку. Почекати 3 — 5 хвилин. Ввімкнути.

Впевнитись що його ввімкнуто в режим “холод” і задана температура 18 — 20 градусів. Для цього на пульті кнопкою «Mode» виставити символ сніжинки на діслпеї, а кнопками «Temp» завдати температуру.
Впевнитись по характерному шуму і вібрації, що компресор у зовнішньому блоці працює, а вентилятор зовнішнього блоку крутиться. Зобразити як шумлять робочі компресора і вентилятори я не зможу) але ці шуми Ви відразу розрізните, а вентилятор видно в просвітах конденсатора (теплообмінника). Якщо кондиціонер ввімкнено в режим охолодження (влітку), внутрішній блок працює, а компресор не працює (затримка з включенням системи до 10 хвилин), то рахуємо як і скільки разів блимають ламочки «RUN» и «TIMER» на внутрішньому блоці, та з цією інформацією звертаємсь до сервісного центру. Якщо компресор працює, вентилятор крутиться, то йдемо далі.

Дивимось чи не забито зовнішній блог пухом, і чи чисті фільтра внутрішнього блоку. Конденсатор (теплообмінник) зовнішнього блоку і фільтра внутрішнього блоку повинні буди чисті.

Через 10 — 15 хвилин роботи кондиціонера піднесіть до жалюзі внутрішнього блоку домашній термометр і замірте температуру повітря, що виходить з блоку. Для цього зупиніть горизонтальні жалюзі («лопату») і потримайте 8 – 10 хвилин біля її термометр. Тільки не засовуйте термометр глибоко у внутрішній блок бо зломаєте вентилятор внутрішнього блоку. Якщо перепад температури на внутрішньому блоці , а саме різниця температурою в кімнаті і температурою на виході з блоку більше ніж 11 — 12 градусів – кондиціонер справний. Якщо система почищена і препад температури менше 10 ОС, то потрібно викликати майстра.

Якщо з кондиціонера тече вода необхідно:

Вимкнути кондиціонер і прийняти міри з рятування майна, яке знаходиться під ним.

Впевнитись, що вода тече з внутрішнього блоку із-за поломки дрежної системи, а не із-за обмерзання внутрішнього блоку. Для цього відкриваємо кришку внутрішнього блоку, знімаємо фільтра, вмикаємо кондиціонер і дивимось на випаровувач (теплообмінник). Якщо на сотах випаровувача з’являється іній — вимикаємо систему і викликаємо майстра. Якщо інія немає, а вода знову тече — не працює дренажна система, не працює “закон каналізації”.

Подивіться на дренажну трубку, яка виходить на вулицю. Вона повинна буди під уклоном і з неї повинна капати вода. Якщо вона під уклоном вниз, а вода з неї не капає — значить забилась трубка. Або якась комаха залізла, або з’явився гідрозатвор (такий собі сифон). В такому випадку або викликайте майстра, або відстібайте дві застібки внизу внутрішнього блоку, підкладайте під низ блоку моток скотча (при цьому блок висить на двух “вухах” у верхній своїй частині), готуйте відерце, відєднуйте трубку системи від шлага блоку (побачите перед собою) і продувайте (ротом)) трубку дренажу. Але будьте уважні, щоб не набрати в рот води. Якщо продування не допомагає, використовуйте довгий дріт.

Якщо у Вашего кондиціонера сталось щось таке, що не перелічено вище, то дзвоніть в сервісний центр. Якщо кондиціонер не на гарантії, то дзвоніть нам по телефонам, які указано в Контактах

Бажаю Удачі. З Повагою, Денис Дудник

Наші пропозиції по вентиляції та кондиціюванню – Кліматичні системи

Статті по вентиляції в категорії “Вентиляція”

Статті по кондиціюванню в категорії “Кондиціювання”

Як відремонтувати кондиціонер
Догори