Вентиляція кухні

Вентиляція кухні

Вентиляція кухні повинна складатись із зонтика і загально-обмінної вентиляції. Основним джерелом шкідливостей на кухні є те, що готується на кухонній плиті. Тому, основний акцент на кухні покладається на витяжний зонтик над плитою. Але зонтик не може бути єдиною системою вентиляції на кухні. Він має певну робочу епюру, за межами якої він не працює. Кухонний зонтик витягує тільки те, що знаходиться на плиті. І якщо, на приклад, каструлю з борщем зняти з плити і віднести в сторону, то уся кухня наповниться запахом борщу. І кухонний зонтик з цим ніяк не впорається.

Вентиляція кухні

Для забезпечення вентиляції усього приміщення кухні необхідна загально-обмінна вентиляція. Це або природної вентиляція, яка здійснюється за допомогою вертикального вентиляційного каналу, або витяжна вентиляція за допомогою вентилятора, якщо немає можливості організувати вертикальний вентиляційний канал.

Якість роботи природної вентиляції залежить від того, наскільки добре здійснюється приплив повітря в приміщення. Колись раніше, за будівельними нормами, приплив повітря в приміщення здійснювався “через нещільності у віконних конструкціях”. Зараз говорити про це немає сенсу. Тому і природна вентиляція кухні може працювати погано і потрібен вентилятор.

Випадок з практики. Один Замовник звернувся зі скаргою, що не дивлячись на те, що будівельники зробили в нього у підвалі, а точніше у винному льосі, загальнообмінну вентиляцію, в нього виникли проблеми з вологістю повітря. Шикарний стіл з цільного слябу дерева від вологи став схожий на індіанське каное. Прибувши на місце, я за допомогою анемометра продемонстрував як впливає наявність або відсутність перетічної решітки в порогових дверях на якість роботи природної вентиляції. При відкритій двері в приміщення, швидкість повітря була 1 — 1,5 м/с, а при зачиненої вхідної двері — зеро. Нуль. Це говорить про те, що потрібно влаштовувати приплив повітря в приміщення. Робити без-порогові двері врізати в двері перетічну решітку, робити перетік з інших приміщень, або встановлювати припливну вентиляційну установку. Шкода, що стіл вже не повернути.

Щоб перевірити роботу витяжки, якщо немає анемометру, потрібно взяти листок паперу і прикласти до витяжної решітки. Папір повинен прилипати до решітки.

Таким чином, якість припливу повітря в кухню значно впливає на якість витяжки.

Якщо в силу будь яких причин вентиляція працює погано, то необхідно посилити її витяжним вентилятором, зробити примусову вентиляцію.

Нагадаю, що витяжна кухонна вентиляція потребує постійного ретельного догляду. Необхідно чистити фільтра зонтику, крильчатку вентилятору, зворотній клапан. Тоді кухонна витяжка прослужить довго і буде забезпечувати комфортні умови повітря.

Якщо кухонна технологія складніше за загально-прийняту плиту, то рішення про те, якою повинна бути кухонна вентиляція, необхідно приймати предметно.

Пишіть, дзвоніть — Контакти

З Повагою, Денис Дудник

Наші пропозиції по вентиляції та кондиціюванню – Кліматичні системи

Статті по вентиляції в категорії “Вентиляція”

Статті по кондиціюванню в категорії “Кондиціювання”

Вентиляція кухні
Догори