Паспортизація вентиляції

Паспортизація вентиляції

Паспортизація вентиляції актуальна не стільки в тому, щоб мати документ для санстанції про те, що Ваші системи відповідають проектним розрахункам, скільки в тому, щоб в процесі паспортизації вентиляції досягти балансу і максимальної ефективності встановленого обладнання.

Інколи монтажники не балансують вентиляційні системи, інколи системи розбалансуються під час експлуатації, інколи вентилятори виходять з ладу, а користувач навіть не розуміє цього… Для того, щоб вентиляція працювало довго і якісно, її треба регулярно обслуговувати і час від часу паспортизувати — заміряти робочі показники, регулювати, балансувати, знову заміряти, … і таким чином досягати максимально ефективної роботи вентиляції.

Приклад з життя. Домовився з директором одного з найвідоміших ресторанів у центрі Києва про те, що я прийду подивитись на систему припливної вентиляції, бо “здається вона погано працює”. Підходжу до ресторану і бачу дівчину, яка смикає двері, намагаючись їх відкрити. Крига та високі підбори не дозволяли їй якісно вкластись в цю роботу, тому я з посмішкою запропонував їй допомогу. Але … але двері не піддались… “Дивно. Закрито. Але мене тут повинні чекати…”, каже вона, і намагається когось набрати на мобільний. Та й в мене тут зустріч, відповів я. Аж раптом зрозумів, що якщо не працює припливна система вентиляції, то в приміщенні формується вакуум і двері на зовні відкрити дуже важко. Добряче вперся і … чпок… ледве відкрив. Дійсно, двері “тримав” негативний баланс повітря-обміну. На наступний раз, коли приїхав в цей самий ресторан ремонтувати систему побачив наступну картину. На вході поставили “воротаря” – здоровенного парня, який відкривав клієнтам двері. Усі милувались, який гарний сервіс… Одному мені стало смішно, бо хлопця поставили не тому, що хотіли вгодити клієнтам, а тому, що двері нормальній людині не реально відкрити.

Мораль — щоб були клієнти, треба частіше паспортизувати вентиляцію.

Пишіть, дзвоніть, з радістю займемось цією справою — Контакти

З Повагою, Денис Дудник

Наші пропозиції по вентиляції та кондиціюванню – Кліматичні системи

Статті по вентиляції в категорії “Вентиляція”

Статті по кондиціюванню в категорії “Кондиціювання”

Паспортизація вентиляції
Догори